Postet nga: Mërgim Lushtaku

Mërgim Lushtaku: Shkarkimi i bordit të RTK-së është politik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal, është duke shqyrtuar pikën e vetme e rendit të ditës që ka të bëjë me rekomandimin ...

PDK në Skenderaj shkel masat për parandalimin e përhapjes së coronavirusit

Dhjetëra persona janë mbledhur në një ambient të mbyllur në Skenderaj, duke shkelur rregullat për mbrojtje nga COVID-19.

Bëhen bashkë djemtë e Thaçit, Veselit dhe Lushtakut

Djali i Sami Lushtakut, Mërgim Lushtaku është takuar me djalin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe djalin e ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Pas raportimit të KALLXO.com, kërkohet shkarkimi i njeriut të PDK-së në KPM

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha, e ka ngritur si çështje zgjedhjen e Granit Musliut, ish-nënryetarit të Rinisë Demokratike të Kosovës si anëtar të Komisionit ...

Mërgim Lushtaku nuk e miraton kërkesën që bordi i RTK-së të raportojë për zgjedhjen e Ngadhnjim Kastratit

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, nuk ka miratuar kërkesën e tre deputetëve: Valon Ramadani, Arbreshë Kryeziu dhe Agon Batusha që në mbledhjen e nesërme të ...

Mërgim Lushtaku: 2 milionëshi është krim i organizuar brenda Ministrisë së Financave

Deputeti i Partisë Dmeokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka mbajtur konferencë për media në orët e vona për të reaguar në lidhje e vjedhjen e 2 ...

Aksionet e Mërgim Lushtakut në 4 biznese kursen 45 mijë euro në bankë

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) ka publikuar deklarimet e pasurisë të zyrtarëve që kanë poste publike.

Mërgim Lushtaku i drejtohet kryeparlementares me: 'Sherife Osmani'

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në seancën e Kuvendit të Kosovës, në fillim të fjalës së tij e ka quajtur kryeparlamentaren e Kuvendit të Kosovës, ...