Postet nga: Mërgim Lushtaku

Gjykatësi Xhavit Halitit: 'Rri serioz, nuk ka asgja me kesh'

Seanca ndaj Xhavit Halitit i akuzuar për sulm ndaj Arben Gashit, deputetit të LDK-së, u përcoll me disa kërkesa ndaj të akuzuarit nga gjykatësi Driton Berisha.

Lushtaku - Qeverisë: Nuk mbahen qytetarët me një shtesë të fundvitit

Deputeti i PDK -së, Mërgim Lushtaku ka kritikuar sot Qeverinë Kurti për keqmenaxhim, hajni e degradim të institucioneve.

Pse nuk u votua buxheti për vitin 2024 nga opozita?

Mërgim Lushtaku, deputet nga radhët e PDK-së, ka thënë se pozita flet më shumë sepse duhet t'i mbrojë dështimet e Qeverisë.

PDK nuk e mbështetë projektligjin për ndarjet buxhetore për vitin 2024

Partia Demokratike e Kosovës ka deklaruar se nuk do ta përkrahë Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024.

Deputeti Lushtaku kritikon Qeverinë, thotë se mashtroi lidhur me koeficientin e pagave

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, ka kritikuar Qeverinë lidhur me koeficientin për paga, duke thënë se ajo ka mashtruar në këtë aspekt.

Deklarimi që dha në prokurori Mërgim Lushtaku për përleshjen në Kuvend

Pas përleshjeve fizike mes deputetëve në seancën plenare të 13 korrikut, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka ngritur aktakuzë ndaj katër të pandehurve, tre prej tyre deputetë ...

Çka thotë dosja e prokurorisë për përleshjen fizike në Kuvend në mes të zv/kryeministrit Bislimi dhe deputetit Lushtaku?

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka ngritur aktakuzë ndaj katër të pandehurve, tre prej tyre deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe njëri zëvëndëskryeinistër ...

Aktakuza për grushtet në Kuvend, flet Mërgim Lushtaku

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj deputetëve Mërgim Lushtaku, Hajdar Beqa, Bekim Haxhiu dhe zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, në lidhje me grushtet që u shkë...