Postet nga: Mërgim Lushtaku

Grushtat në seancën e 13 korrikut, aktakuzë ndaj tre deputetëve dhe një zv/kryeministri

Prokuroria Themelore e Prishtinës, përmes njoftimit për media, ka bërë të ditur se pas zhvillimit dhe zgjerimit të hetimeve, mbledhjes dhe analizimit të provave ka ngritur ...

Lushtaku: Një kryeministër që nuk e rrit fëmijën në Kosovë, nuk ka ndjenjë të përgjegjësisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka deklaruar se partia ne pushtet po shkel Kushtetutën duke mos u përgjigjur në pyetjet parlamentare dhe duke ...

Nuk mbahet mbledhja e Komisionit për Media në të cilin do raportonte KPM

Mbledhja e Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal nuk do të mbahet për shkak se nuk ka kuorum.

Fetahu: Në rrethana normale Besnik Bislimi do të duhej të shkonte në ndalim për 48 orë

Për avokatin Faton Fetahu, zëvendëskryeministri Besnik Bislimi sonte nuk do të duhej të bënte gjumin në banesën e tij por duhej të shkonte në ndalim ...

Gashi: Sot jemi marrë se kush-kujt i mëshoi grusht, nuk kemi folë për temën kryesore – kush është MiIlan Radojiçiq

Redaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, në emisionin "Kallxo Përnime" ka komentuar tensionet që përcollën sot Kuvendin e Kosovës.

Avokati Faton Fetahu: Deputeti Lushtaku bëri akt simbolik kur spërkati me ujë kryeministrin

Avokati Faton Fetahu e ka quajtur skandalin më të madh që nga paslufta audio-incizim e publikuar ku janë duke folur shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza ...

Grushtet në Kuvend, Prokuroria e Prishtinës deri tash ka dëgjuar Besnik Bislimin dhe Hekuran Muratin

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ministri i Financave, Hekuran Murati, janë dëgjuar nga Prokuroria e Prishtinës gjatë ditës së sotme pas grushteve që u shpërndanë ...

Përleshja fizike në Kuvend, Lushtaku ftohet nga Prokuroria

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku ka njoftuar se ka pranuar ftesë nga Prokuroria në Prishtinë lidhur me situatën e sotme që ndodhi në Kuvendin ...