Postet nga: Eliza Hoxha

Në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së, “Liria ka emër” më 2 prill organizon marsh në Prishtinë

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së dhe ish-krerë...

Deputetet premtojnë më shumë angazhim në nisma për punësimin e grave

Anëtaret e Bordit të Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës, me rastin e 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas, kanë premtuar më shumë angazhim gjatë kë...

PDK: Do të propozojmë Projektligjin për regjistrimin e personave të dënuar për krime seksuale

Partia Demokratike e Kosovës ka propozuar hartimin dhe miratimin e një projektligji i cili do të mundësonte evidentimin dhe regjistrimin e të dhënave të autorëve të ...

Të ndryshkura e jashtë përdorimit, antenat satelitore në Prishtinë janë bërë pjesë e kujtesës kolektive

Autoritetet në kryeqytetin e Kosovës duan që ato të largohen, por disa në Prishtinë hezitojnë të heqin dorë nga antenat satelitore të cilat e patën thyer bllokadën ...

PDK pretendon se Ministria e Infrastrukturës keqpërdori 9 milionë euro dhe lidhi 42 kontrata njëburimore

Deputetja nga Partia Demokratike e Kosovës, Eliza Hoxha në një konferencë për media ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës, Liburn Aliu.

PDK akuzon qeverinë Kurti për keqpërdorim të 9 milionë eurove në tenderët a asfaltit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se ka keqpërdorur 9 milionë euro përmes tenderëve në asfaltimin e rrugëve, duke thënë ...

Hoxha – Nagavcit: Konsideroje dorëheqjen, mos u jep model fëmijëve si një ministre që e shkel Kushtetutën

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha në seancën e Kuvendit të Kosovës foli për vendimin e fundit të Gjykatës Kushtetuese që e shpalli jo-kushtetues një vendim të ...

Komisioni për Arsim pritet t'i mbajë tri diskutime publike për Projektligjin për Agjencinë e Akreditimit

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport në mbledhjen e sotme vendosi që të mos formojë grupe punues për shqyrtimin e dy projektligjeve, por të ...