Postet nga: Mensa e Studentëve

Hulumtimi i Parlamentit Studentor të UP-së: Vetëm 11% e studentëve të kënaqur me jetën në konvikte

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka prezantuar të enjten, rezultatet e hulumtimit lidhur me nivelin e kënaqshmërisë së studentëve me jetesën e tyre në ...

Prishtinë, qytetari ngrohet nga qyngu i autobusit

Një qytetar ka shfrytëzuar qyngun e autobusit për t’u ngrohur.

Studentët ankohen se në Mensë iu servua virshle me afat të skaduar, reagon Qendra e Studentëve

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka thënë se sot janë ngritur shqetësime nga disa studentë në adresat zyrtare të Qendrës së Studentëve në lidhje me ...

Vetaksident në udhëkryqin te Mensa e Studentëve - PAMJE

Një veturë është vetaksidentuar pak çaste më parë në udhëkryqin tek Mensa e Studentëve në kryeqytet.

Dëmtohen llamarinat në objektin e Mensës së Studentëve, intervenohet për rregullimin e tyre - FOTO

Llamarinat në objektin e  Mensës së Studentëve në Prishtinë janë dëmtuar, duke rrezikuar studentët që kalojnë në këtë pjesë çdo ditë.

Tollovi dhe ‘lëshim nervash’ për shkak të mosfunksionimit të semaforëve në Prishtinë

Pas ndaljes së semaforëve në udhëkryqin në afërsi të "Mensës së Studentëve" në Prishtinë janë krijuar kolona të automjeteve.

Dy vjet pritje për sofrën e parë të brucoshëve

Marsi i studentëve pas një ‘pushimi’ dyvjeçar i ka kthyer të rinjtë e qyteteve të ndryshme të Kosovës në ‘sofrën’ e përbashkët të Mensë...

Nga nesër studentët mund të shërbehen me ushqim brenda në Mensë

Duke filluar nga dita e nesërme, më 1 mars, studentët që janë banues të konvikteve mund të hanë ushqim në Mensë.