Postet nga: masat ndaj coronavirusit

Vala e re e COVID-19, Komuna e Gjakovës redukton stafin dhe ndalon takimet fizike me palët

Komuna e Gjakovës ka njoftuar se pa vendimit të Qeverisë për masat e reja, për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, ka ndërmarrë disa masa.

Inspektorët aksion nëpër lokalet e Prishtinës për masat anti COVID-19

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë përmes një komunikate ka njoftuar se inspektorët e ministrisë kanë ndërmarrë një aksion për inspektime nëpër lokalet e Prishtinë...

Kryeministri Hoti flet për masat e reja ndaj COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka shkruar për masat e reja ndaj virusit COVID-19.

LDK: Tubimi i djeshëm në Prishtinë - demonstrim i tendencës për kapje të shtetit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tubimin e djeshëm të qytetarëve në sheshin "Skënderbeu” në Prishtinë e ka quajtur demonstrim real i tendencës për kapjen ...

Komunat nga të cilat vijnë të infektuarit e sotëm me COVID-19

Sot në Kosovë u shënuan edhe 4 raste të reja në COVID-19 përderisa janë shëruar 22 persona.

Kosova përfiton 100 milionë euro nga Fondi 3 miliardësh i KE-së për COVID-19

Komisioni Europian ka planifikuar që të ndajë një fond prej 3 miliardë eurosh në luftën kundër pandemisë COVID-19. Në mesin e shteteve të cilat do të përfitojnë nga ...

Komuna e Shtimes thirrje qytetarëve t'i ndërpresin vizitat familjare

Komuna e Shtimes u ka bërë thirrje banorëve të saj që t'i ndërpresin vizitat familjare për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ambasadorja kroate: Vendet e rajonit lirohen nga vendimi i BE-së për kufizim të eksportit të pajisjeve mbrojtëse mjekësore

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë Danijela Barisic ka thënë Ballkanit Perëndimor nuk do të përfshihet në kufizimet e eksportit për pajisje mbrojtëse nga Bashkimi Europian.