Postet nga: Gjobat

Që nga hapja e fushatës PZAP gjobiti vetëm një subjekt politik

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe parashtresa që nga hapja fushatës zgjedhore të zgjedhjeve lokale që do të mbahen me 17 tetor 2021, ka gjobitur vetëm një subjekt politik.

Mbi 3 mijë tiketa u shqiptuan këtë javë për shkelësit e Ligjit të COVID-19

Policia e Kosovës ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 393 tiketa për qytetarët të cilët nuk respektuan Ligjin COVID-19.

Kamerat automatike të trafikut në kryeqytet do ndihmojnë policinë në shqiptim të gjobave

Komuna e Prishtinës ka në plan që në muajin e ardhshëm të fillojë vendosjen e kamerave të trafikut nëpër qytet.

Pas raportimit të KALLXO.com, Policia gjobitë PDK-në në Skenderaj për tubimin në Rezallë

Policia e Kosovës, dje ka shqiptuar gjobë ndaj PDK-së në Skenderaj, pasi të dielën kishte mbajtur një tubim elektoral duke mos i respektuar masat anti-COVID-19 të vendosura nga ...

Masat anti-COVID, Policia shqiptoi mbi 2 mijë e 700 gjoba për 24 orë

2 mijë e 794 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës në 24 orët e fundit, për mosrespektim të masave kundër pandemisë COVID-19, në bazë të Ligjit për ...

Tapë në timon e qarkullim pa patentë, 12 të arrestuar në aksin Milot-Morinë

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se  12 shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit, nga të cilët 7 për drejtim mjeti në gjendje të dehur ...

Mbi 1,400 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka gjobitur 1,437 persona për shkelje të rregullave të trafikut.

Gjobitet qytetari që tejkaloi në vijë të plotë

Policia e Kosovës edhe sot ka vazhduar gjobitjen e ngasësve të automjeteve që nuk respektojnë rregullat e komunikacionit. Gjobitjet po bëhen pas raportimit të qytetarëve në ...