Postet nga: masat ndaj coronavirus

Coronavirus në Kosovë: Mostrat e fundit dalin negative

13 persona janë testuar për coronavirus gjatë ditës së djeshme dhe rezultatet kanë dalë negative.

Shkrim i The Guardian: Kur do të jetë gati vaksina për coronavirus?

Pasi Organizata Botërore e Shëndetit shpalli coronavirusin pandemi, tani të gjithë sytë janë drejtuar te zbulimi i një vaksine, sepse vetëm një vaksinë mund të parandalojë njerë...

Kërkesa për futjen në karantinë të komunës së Malishevës, flet kryetari Ragip Begaj

Një grua e cila kishte ardhur në Kosovë me datën 1 mars nga Italia përmes Aeroportit të Prishtinës, ka dalë se është e infektuar me coronavirus.

Bashkësia Islame pezullon faljen e namazeve dhe xhumasë në xhami

Bashkësia Islame e Kosovës gjatë ditë së sotme ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme në të cilët janë marrë vendime dhe disa rekomandime për besimtarët ...

Deputetët e kuvendit me maska në seancën për buxhetin

Në seancën e cila po mbahet tani në Kuvendin e Kosovës për miratimin e buxhetit për vitin 2020 janë parë deputetë me maska brenda seancës.

Kryetari i Prishtinës: Përdorimi i urbanit vetëm në rast nevoje

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka treguar se vendimi i qeverisë është për mbylljen e restauraneve, pubeve e kafeterive dhe Qendrave Tregtare, që konsiderohen si ...

Masat ndaj coronavirusit - Mbyllen qendrat për të moshuarit në Prishtinë

Pas konfirmimit të dy rasteve të para në Kosovë për coronavirus, Komuna e Prishtinës ka mbyllur qendrat për të moshuar.

Masat për coronavirusin - Mbyllet kampi ku punonte 22 vjeçarja e prekur me coronavirus në Klinë

Dy rastet e konfirmuara në Kosovë si të prekur me virusin corona, kanë bërë që dy komunat e prekura të ndërmarrin masat e menjëhershme.