Postet nga: masat ndaj coronavirus

Orë e re policore nga 12 e ditës deri në 6 mëngjes në Mitrovicë Veriore, Leposaviq, Zveçan e Zubin Potok

Në mbledhjen e shtabit të emergjencave të Komunave Mitrovicë e Veriut Leposaviq, Zubin Potok e Zveçan, është marrë vendim ndalimi i lëvizjes nga ora 12 deri në orën 06:00 ...

Qytetari nga Malisheva që u largua nga QKUK para rezultatit të testit, doli pozitiv me coronavirus

Një qytetar nga Komuna e Malishevës është urdhëruar që të izolohet së bashku me familjen e tij pasi që i njëjti ishte larguar nga Klinika Emergjente pa ...

Kurti u bën thirrje Bahtirit dhe Rakiqit për bashkëpunim në luftën ndaj coronavirusit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka kërkuar nga kryetarët e Mitrovicës Jugore dhe asaj Veriore që të bashkëpunojnë për ta parandaluar përhapjen e coronavirusit.

​Kurti vizitoi RTK-në, kërkon bashkëpunim për luftën ndaj coronavirusit

Radio Televizionin e Kosovës (RTK) sot u vizitua nga kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me ministren e Arsimit, Hykmete Bajrami, atë të Financave Besnik Bislimi, të Ekonomisë, Rozeta ...

IKSHP teston 118 mostra për coronavirus, të gjitha rezultojnë negative në testin e dytë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare janë testuar 118 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive ...

VIDEO: Edhe 55 persona vendosen në karantinë në Qendrën e Studentëve

Numri i personave të ardhur nga vendet e jashtme e të cilët janë vendosur në karantinë në Qendrën e Studentëve po vazhdon të rritet.

Policia arreston 6 persona në Gjilan, nuk respektuan orën policore

Vetëm gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar gjashtë persona në Gjilan për shkak se të njëtit nuk respektuan orën policore.

Të prekurit e fundit me coronavirus nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria

Rastet e reja të prekura me coronavirus janë nga Malisheva, Prishtina e Vushtrria.