Postet nga: masat ndaj coronavirus

Abdixhiku: Kosova po furnizohet me mallra esenciale, ruajeni qetësinë

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të mos krijojnë ...

Rastet e konfirmuara me coronavirus, janë nga fshati Vrapçiq i Gjilanit

26 raste të reja janë konfirmuar me coronavirus para pak minutash.

ZYRTARE: Qeveria kufizon lëvizjen e qytetarëve

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim të ndalojë qarkullimin e njerëzve dhe automjeteve.

Detajet e para për të prekurin nga Shtimja me coronavirus, kishte kontakte me një të afërm nga Gjermania

Dy rastet e fundit të konfirmuara nga Instituti Kombëtar i Shënedëtsisë Publike janë nga Prishtina dhe Petrova e Shtimes.

Merren 25 mostra të familjarëve të dy të prekurve me coronavirus në Gjilan

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka marrë 25 mostra nga familjarët e dy personave të prekur me coronavirus në Komunën e Gjilanit në fshatrat Vrapçiq ...

Gjilani pritet të izolohet, detaje për të prekurit me coronavirus

Pak para mesnatës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka treguar se numri i të prekurve me coronavirus është rritur në 31.

Komuna e Gjilanit mbledh shtabin pas rasteve të konfirmuara me coronavirus

Dy rastet e fundit të konfirmuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike se janë të prekur me coronavirus, ka bërë që shtabi komunal i Komunës ...

Dy rastet e reja me coronavirus janë nga Gjilani

Gjilani i është shtuar listës së qyteteve të Kosovës ku ka të konfirmuar raste me coronavirus.