Postet nga: LVV

Deputeti i PSD-së i quan 'Pallavra e hipokrizi' deklarimet e LDK-së dhe LVV për mocionin ndaj qeverisë

Deputeti i Partisë Social Demokrate Dardan Sejdiu, i ka ftuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjen Vetëvendosje që të inicojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë ...

Arrestohet një aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje

Gjatë kthimit nga Shqipëria, aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Huli është arrestuar nga Policia e Kosovës.

LVV e konsideron të papranueshme ndërtimin e murit në veri dhe heshtjen e qeverisë

Punimet në ndërtimin e murit në pjesën veriore të urës së Ibrit në Mitrovicë kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme.

VV e sfidon Shpend Ahmetin me vendimin për fishekzjarret e Vitit të Ri

Lëvizja Vetëvendosje me anë të një reagimi ka mbështetur protestën e cila po mbahet kundër një ton fishekzjarreve të cilat u hodhën në kampusin ...

VV: Shqetësuese rritja e numrit të punëtorëve të vdekur në vend të punës

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku, tha se Vetëvendosja është e shqetësuar nga rritja e numrit të aksidenteve në punë, të cilat rezultojnë, sipas ...

Vetëvendosje dorëzon kallëzimin penal për rritjen e pagave

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot do të dorëzojnë kallëzim penal kundër ngritjes së pagave nga Qeveria e Kosovës.

Vetëvendosje reagon pas emërimit të Gent Begollit në krye të PTK-së

Pas zgjedhjes së Gent Begollit në krye të Ndërmarrjes Publike, Telekomi i Kosovës, ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje duke thënë se Begolli nuk ka eksperiencë në ...

Kurti: Qeveria harroi korrigjimin e kufirit me Malin e Zi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se janë bërë tre muaj që kur është ratifikuar marrëveshja për kufirin me Malin e Zi ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!