Postet nga: Arlind Manxhuka

Aktakuza ndaj zëdhënësit dhe asamblistit të LVV-së, cilat ishin komentet në Facebook ndaj gjyqtarit dhe prokurorit?

Më 28 dhjetori të vitit 2022, Gjykata e Prishtinës kishte aprovuar propozimin e Prokurorisë Speciale që të dyshuarit për sulm në zyrat e KQZ-së në veri të vendit, i ndryshoi ...

Zëdhënësi i LVV-së Manxhuka dhe asamblisti Azemi ftohen për intervistim nga Prokuroria Speciale

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Arlind Manxhuka dhe asamblisti kësaj partie në Prishtinë, Egzon Azemi janë ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale e ...

LVV përjashton nga partia Besnik Mujecin, i arrestuar për narkotikë në Shqipëri

Lëvizja Vetëvendosje ka marrë vendim për shkarkimin e Besnik Mujecit nga strukturat e partisë, pas arrestimit të tij në Shqipëri për trafikim të substancave narkotike.

Zëdhënësi i LVV-së komenton raportimet e mediave sllovene për ambasadorin Berishaj, e lidh me zgjedhjet atje

Zëdhënësi i  Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka komentuar raportimet e mediave sllovene lidhur me Ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, për të ...

Nga Vetëvendosja thonë se është vendosur në kontroll pritja e qytetarëve për vaksinim te salla "1 Tetori"

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se tashmë është nën kontroll pritja e qytetarëve për vaksinim në salëën "1 ...

Vetëvendosje deklarohet rreth votimit të buxhetit të Kosovës për vitin 2021

Lëvizja Vetëvendosje pritet që hënën ta bëjë publik vendimin rreth votimit ose jo të Projektligjit për buxhetin e vitit 2021 të Kosovës, në seancë...

Manxhuka: Vetëvendosje nuk qëndron prapa organizimeve të tjera përveç peticionit

Rreth 45 mijë nënshkrime pretendohet se janë mbledhur në peticionin online të Lëvizjes Vetëvendosje për kërkesën e zgjedhjeve të reja.

Coronavirusi "shtyn" koordinimin LVV-LDK për tarifën 100 për qind

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se pas kthimit në normalitet nga coronavirusi do ta gjejnë koordinimin me partnerin qeverisës, Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), për çështjen ...