Postet nga: luksemburgu

Osmani për takimin me Rutte dhe Bettel: Të përkushtuar që sfidat t’i tejkalojmë me partnerë e aleatë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar sot me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte dhe atë të Luksemburgut Xavier Bettel.

Kurti: Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të mira fqinjësore, dëshirojmë zgjidhje evropiane

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar pas takimit me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte dhe me atë të Luksemburgut, Xavier Bettel.

Osmani në Luksemburg: E domosdoshme përballja me drejtësinë e grupeve kriminale të mbështetura nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se ëeshtë e domosdoshme përballja me drejtësinë e grupeve kriminale të mbështetura nga Serbia, të cilat e sulmuan ...

Murati: Opozita po gjenë arsye të kota për mosvotim të marrëveshjes ndërkombëtare

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës arsyetoi projektligjin për Marrëveshjen bilaterale ndërmjet Kosovës dhe Qeverisë ...

Osmani pranoi letrat kredenciale të ambasadorit të ri të Luksemburgut

U.d. Presidentja, Vjosa Osmani ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri të Lukesmburgut, Patrick Heck.

MPJ: Luksemburgu ofron mbështetje për arsimin profesional

Gjatë ditës së sotme, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla bashkë me ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Likaj, zhvilluan një takim ...

Luksemburgu premton vazhdimin e mbështetjes së projekteve në arsim e shëndetësi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar ambasadoren e Luksemburgut, Natacha Gomes.

Përfundon pjesa e parë, Luksemburgu në epërsi ndaj Kosovës

Pjesa e parë e ndeshjes së basketbollit mes Luksemburgut dhe Kosovës ka përfunduar në të mirë të Luksemburgut.