Postet nga: Holanda

Turqia i thërret diplomatët danez dhe holandez për shkak të djegieve të Kuranit

Ministria e Jashtme e Turqisë i ka thirrur në një takim të ngarkuarin e Danimarkës me punë në Ankara, si dhe një diplomat holandez, për shkak të djegieve ...

Holanda do t’i ndalojë telefonët celularë në klasa

Qeveria holandeze po i ndalon telefonat celularë, tabletët dhe orët inteligjente nga klasat e shkollës në mënyrë që t’i minimizojë shpërqendrimet, përveç në...

Kryeministri holandez për situatën në veri: Shtensionimi të bëhet nga të dyja palët

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, tha se Holanda dhe Luksemburgu tentojnë të normalizojnë situatën drejt dialogut dhe t’i normalizojnë po ashtu raportet mes Kosovës dhe Serbisë.

Osmani për takimin me Rutte dhe Bettel: Të përkushtuar që sfidat t’i tejkalojmë me partnerë e aleatë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar sot me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte dhe atë të Luksemburgut Xavier Bettel.

Kurti: Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të mira fqinjësore, dëshirojmë zgjidhje evropiane

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është deklaruar pas takimit me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte dhe me atë të Luksemburgut, Xavier Bettel.

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dhe e Holandës mbajnë konsultime politike

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës (MPJD), ka njoftuar se nën drejtimin e zëvendësministrit Kreshnik Ahmeti dhe zëvendësministres Anita ...

Mbretëria e Bashkuar dhe Holanda dakordohen për një 'koalicion ndërkombëtar' për ta ndihmuar Ukrainën në sigurimin e avionëve F-16

Kryeministri britanik Rishi Sunak dhe udhëheqësi holandez Mark Rutte kanë rënë dakord të formojnë një “koalicion ndërkombëtar” për të ndihmuar në blerjen e avionë...

Holanda kundër futjes së Bullgarisë në zonën Shengen

Kryeministri bullgar Galab Donev tha të hënën se Holanda po kundërshtonte pranimin e Bullgarisë në zonën që mundëson udhëtimin pa pasaporta brenda Bashkimit Evropian ...