Postet nga: Holanda

Holanda e mposht Bjellorusinë në shtëpi të vet (VIDEO)

Holanda e ka mposhtur Bjellorusinë me rezultat 2-1, në shtëpi të vet, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2020”.

Gjykata holandeze dënon me burgim pjesëtarët e IS-it

Një Gjykatë holandeze e dënoi një militant të grupit ekstremist Shteti Islamik (IS) me 7 vjet e gjysëm burg, për krime lufte në Irak dhe Siri.

Gjykata vendos: Holanda 10 për qind fajtore për masakrën e Srebrenicës

Një gjykatë e lartë holandeze ka mbështetur një vendim se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për 350 vdekje në masakrën e Srebrenicës në Bosnje e ...

Holanda edhe zyrtarisht kërkon pezullimin e liberalizimit të vizave për Shqipërinë

Holanda i dërgoi njoftim zyrtar Komisionit Evropian se dëshiron të iniciojë mekanizmin për pezullimin e liberalizimit të vizave për Shqipërinë.

Holanda fituese e Eurovizionit 2019

Pas 44 vjetësh trofeu i Eurovisionit kthehet në Holandë. Në fakt, në një mbrëmje spektakulare dhe maratonike të “Eurosong”-ut në Tel Aviv, ku mysafire speciale ishte ylli i ...

Xhudo, Kombëtarja e Holandës po stërvitet në Pejë (Foto)

Kombëtarja e Holandës në xhudo, është duke u stërvitur në Pejë.

Holanda barazon me Gjermaninë, kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve (Foto)

Holanda ka bërë një rikthim të ‘çmendur’ ndaj Gjermanisë, nga rezultati 2-0, në 2-2, në minutat e fundit të ndeshjes.

Koeman thotë se Mehmpis Depay është një lojtar i shkëlqyeshëm

Belgjika dhe Holanda mbrëmë zhvilluan një 'miqësore luksi' siç quhen në zhargonin sportiv.