Postet nga: LDK

A po presin LVV dhe LDK ndërmjetësim ndërkombëtar për koalicion?

 

Kurti: Thellimi i bashkëpunimit me Italinë, pjesë e agjendës e qeverisë së re

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti sot ka bërë një vizitë në Romë.

Ka filluar takimi i Isa Mustafës me Peter Beyer

 

VIDEO: Osmani flet për vendimet e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së për koalicionin

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë të shkurtë për KALLXO.com ka dhënë detaje nga takimi i sotëm i Kë...

Kurti ironizon me ofertën e LDK-së për një ministri më shumë: Nuk dëgjova asgjë të re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka komentuar deklaratën e homologut të tij Isa Mustafa, i cili sot gjatë ditës deklaroi se LDK mund ta ofrojë ...

Nis mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka nisur mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie.

LDK sot mbledh Këshillin e Përgjithshëm

 

Hoti: Nëse posti i presidentit nuk përfshihet në marrëveshje, s'ka koalicion LDK-LVV

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për bisedimet që janë duke zhvilluar partia e tij me Lëvizjen Vetëvendosjen rreth mundësisë ...