Postet nga: LDK

Përfundon takimi në LDK me ambasadorin Kosnett

Ambasadori Amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, para pak çastesh ka përfunduar takimin brenda zyrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Pas Walker, edhe Kosnett në LDK

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, është duke qëndruar në selinë qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Deputeti i AAK-së fton Vetëvendosjen të protestojë kundër Albin Kurtit

Deputeti i koalicionit AAK-PSD, Gazmend Syka, ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje që të protestojë ndaj kryetarit të saj, Albin Kurtit.

Bahtiri i bën thirrje LDK-së të nënshkruajë marrëveshjen me LVV-në

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri, i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ...

Deputeti i VV-së për takimet me LDK-në: Duhet të pajtohemi edhe për parimet udhëheqëse

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka deklaruar se partia e tij është duke punuar që marrëveshja për bashkëqeverisje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ...

Haradinaj: AAK nuk ka diskutuar as me LVV-në as me LDK-në për koalicion

Kryeministri në detyrë dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk është kontaktuar nga LVV dhe LDK për një koalicion të mundshëm për formimin ...

Pritet të dalin opsione të reja për marrëveshjen LVV-LDK

Ndonëse janë duke u takuar që tre ditë radhazi me nga 3 orë takim, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK nuk po arrijnë të merren vesh për qeverinë e ...

A do të jetë i fundit takimi i sotëm Kurti - Mustafa?

Kryetarët e LVV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, sot pritet që të vazhdojnë takimin për të negociuar formimin e koalicionit të ardhshëm qeveritar.