Postet nga: LDK

Abdixhiku uron Pavarësinë: Është arritja më e madhe e jona

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku (LDK), përmes një video mesazhi, ka uruar qytetarët për 15 vjetorin e pavarësisë.

LDK prezanton rezolutën për adresimin e çështjes së tatimit në pronë - VIDEO

Më kërkesë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kuvendi është duke zhvilluar debat parlamentar lidhur me adresimin e çështjes së rritjes së tatimit në pronë.

Selmanaj: Vetëm gjatë vitit 2022, rreth 105 mijë qytetarë aplikuan për vizë në Ambasadën gjermane

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, është shprehur i shqetësuar pasi sipas tij një numër i madh i njerëzve në vend ...

“Dobët kryeministër”, fjalët që përplasën LDK-në dhe Kurtin në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka ndërprerë fjalën e tij në Kuvend duke e kritikuar deputetin e LDK-së, Arben Gashin, se ky i fundit është “i ...

Abdixhiku: Qeveria ka dy rrugë, të zhbëjë marrëveshjen e Asociacionit ose ta zbatojë sipas Kushtetueses

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në fjalimin e tij ishte i paqartë.

Vajza e asamblistit të LDK-së punësohet në Ndërmarrjen Publike në Prishtinë

Edona Vitija, vajza e asamblistit të Kuvendit Komunal të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Milazim Vitija, është përzgjedhur si kandidatja më e suksesshme për një pozitë ...

LDK kërkon debat parlamentar në lidhje me bisedimet Kosovë- Serbi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka propozuar mocion për rendin e ditës, për trajtimin e një çështje të karakterit urgjent sipas rregullores së Kuvendit.

Abdixhiku – Kurtit: Na trego saktësisht, shqip e pa frikë - Çka ke pranuar në propozimin e BE-së?

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka rikujtuar takimin me kryeministrin Albin Kurti dhe krerët e partive opozitare në gusht të 2022-tës, kur ishin ftuar ...