Postet nga: jehona lushaku- sadriu

Zyrtarja e LDK-së që zuri vendin e Donjeta Sahatçiut të PDK-së, si numri dy në kryeqytet

Dy pozitat që Donjeta Sahatçiu po i mbante në Komunën e Prishtinës deri të hënën, si nënkryetare e kryeqytetit dhe ushtruese e detyrës ...

LDK për rezultatet e PISA-s: Degradim i sistemit arsimor, Qeveria nuk e ka prioritet arsimin

Anëtarja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Sadriu- Lushaku ka komentuar rezultat e fundit të testit PISA.

Çështja e librave, LDK kërkon dorëheqjen e Nagavcit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci pas vendimit lidhur me blerjen e librave shkollorë, pasi ...

LDK i kërkon qeverisë gjetjen e menjëhershme të zgjidhjes për fillimin e mësimit

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një konferencë për media ka kërkuar nga qeveria që të gjejë një zgjidhje të menjëhershme për fillimin mësimit.

LDK: Vendimi i Qeverisë për mos ekzekutimin e pagave është jo ligjor

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK), përmes një konference për media ka thënë se vendimi i qeverisë për mosekzekutimin e pagave e punonjësve publikë që ...

Jehona Lushaku-Sadriu bëhet pjesë e LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka njoftuar se Jehona Lushaku-Sadriu është bërë pjesë e kësaj partie politike.

Gjasat e Kosovës për njohjen nga Greqia

Ndonëse janë bërë 13 vite që nga shpallja e pavarësisë, Greqia është në mesin e 5 vendeve të Bashkimit Evropian së bashku me Spanjën, Rumaninë, Sllovakinë dhe Qipron ...

Kosova dështoi ta bindte BE-në për liberalizim

Mungesa e çështjes së liberalizimit të vizave për Kosovën si temë në agjendën e Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, përfundimisht ka shuar pritjet në ...