Postet nga: LDK

Fadil Hysaj për takimin e Rugovës me Millosheviqin: Rugova ka qenë peng lufte

Fadil Hysaj, njëri nga themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka komentuar takimin e presidentit të Kosovës, tashmë i ndjerë, Ibrahim Rugova dhe ish-presidentit të Jugosllavisë, ...

Nuk kalon mocioni i LDK-së për shkarkimin e Bordit të ZRRE-së

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar mocionin e Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK) për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji.

LDK kërkon shkarkimin e Bordit të ZRRE-së, thonë se në mënyrë të padrejtë ka bërë shtrenjtimin e rrymës

10 deputetë të grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kanë parashtruar mocion për shkarkimin e bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji.

Nuk kalon rezoluta e LDK-së për reduktimin e akcizës dhe TVSH-së në derivate

Me 24 vota për dhe 47 kundër nuk ka kaluar rezoluta e Lidhjes Demokratike të Kosovës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

LDK propozon reduktim të akcizës dhe TVSH-së për 3 muaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Besian Mustafa në seancën ku po zhvillohet debati parlamentar për masat që duhet të ndërmerren për të ndihmuar ...

Abdixhiku në takim me Lajçakun: Procesi i dialogut duhet të përfundojë me njohje reciproke

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera ...

Vlora Dumoshi i shpërndanë disa vezë për kryeministrin, kryetarin e Kuvendit e disa ministra

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vlora Dumoshi, i ka quajtur mashtrues Lëvizjen Vetëvendosje ndërsa pas fjalimit i ka shpërndarë disa vezë për kryeministrin, ...

LDK: Qeveria duhet t’ua vazhdojë kontratat punëtorëve shëndetësorë që u angazhuan gjatë pandemisë

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një konference për media ka kërkuar që Qeveria t’ua vazhdojë kontratat rreth 1 mijë e 500 profesionistëve shëndetësorë që ...