Postet nga: Hisen Berisha

Gruda i PDK-së e sheh si veprim të gabuar të Hisen Berishës takimin me Martin Berishajn

Për takimin e deputetit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj ka folur sot Përparim ...

'Komunist', 'Ndale mikrofonin!' – Përplasje e ashpër fjalësh në mbledhjen e Komisionit për Siguri - VIDEO

Një debat i ashpër është zhvilluar në mbledhjen e Komisionit për Çështjet e Sigurisë dhe Mbrojtjes, mes deputetëve Salih Zyba - LVV, Bekë Berisha – AAK dhe Hisen ...

Aktakuza për grushtet në Kuvend, flet Mërgim Lushtaku

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj deputetëve Mërgim Lushtaku, Hajdar Beqa, Bekim Haxhiu dhe zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, në lidhje me grushtet që u shkë...

Deputeti i PDK-së komenton sanksionet e SHBA-së ndaj Kosovës

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha ka komentuar përjashtimin e Kosovës nga ushtrimi “Defender Europe - 23” si masë sanksionuese pas zhvillimeve të fundit në veri ...

Bereta 1 milionë euroshe, kjo është pasuria e Hisen Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha ka deklaruar pasurinë e tij për vitin 2023 në Agjencinë Kundër Korrupsion.

Dy zyrtarët e PDK-së përdorën deklaratën e cunguar të Kurtit që ia shtrembëronte qëndrimet

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Adri Nurellari, gjatë një emisioni televiziv të hënën lëshoi një audio-deklaratë të kryeministrit Albin Kurti i cili ...

Berisha: Nëse e bën 'Zajednicën' dije që do të jesh Albin Kurt Pashë Toptani i ri i Kosovës

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Përplasje mes deputetit Berisha dhe ministres Haxhiu për rastin Dehari

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Hisen Berisha në seancën e sotme parlamentare ka folur në lidhje me rastin e vdekjes së Astrit Deharit në qendrën e ...