Postet nga: elez blakaj

Lajmërohet Elez Blakaj hedh dyshime për përzgjedhjen e kryeprokurorit të ri

Ish-prokurori special, Elez Blakaj, ka hedhur dyshime për konkursin për përzgjedhjen e Kryeprokurorit të Shtetit, duke thënë se viteve të  fundit i të njëjtit persona ‘...

Ish prokurori Elezj Blakaj thumbon KGJK-në dhe KPK-në: Të pavarur, janë vetëm ata që ligjin e kanë shef dhe e bëjnë gjumin qetë

Ish-prokurori Special i Kosovës, Elezj Blakaj ka reaguar pas debateve të shumta se a duhet të ketë vetting në sistemin e drejtësisë.

Agim Çeku flet pas sfidës nga prokurori Blakaj për publikimin e inçizimeve në rastin “Veteranët”

Kryetari i komisionit shtetëror për verifikimin dhe njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së Agim Çeku ka folur pas deklaratave të ish- prokurorit special, Elez Blakaj i ...

Prokurori Gashi tregon pse nuk u lëshuan inçizimet në seancat e rastit "Veteranët"

Problemet teknike në gjykatë po dalin të jenë arsyeja e vetme pse publiku nuk ka arritur të dëgjojë disa inçizime që janë përdorur si prova në aktakuzë...

Blakaj sfidon anëtarët e Komisionit për veteranët: Nëse besoni se jeni të pastër - publikoni audio-incizimet

Ish-prokurori special, Elez Blakaj, i cili e kishte hetuar rastin e njohur në publik si “Veteranët” ka reaguar pas vendimit i cili i liroi nga akuza 12 anëtarët ...

Ish-prokurori Blakaj pretendon se ka audio-incizime për rastin e veteranëve

Ish-prokurori i cili kishte hetuar listat e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Elez Blakaj, ka lënë të nënkuptohet se për rastin e veteranëve ...

Elez Blakaj reagon pas vendimit të Gjykatës për rastin "Veteranët": Ashtu siç pritej edhe ndodhi

Ish-prokurori i cili kishte hetuar listat e veteranëve të UÇK-së, Elez Blakaj, ka reaguar përmes një shkrimi në ‘Facebook’ pas lirimit nga akuza të 12 të akuzuarve pë...

Blakaj: Gjyqësori vazhdon të vlerësohet si hallka më e dobët e sistemit në Kosovë

Ish prokurori i Kosovës Elez Blakaj, ka thënë se nga përvojat e zgjedhjeve deri me tani, është dëshmuar se klasa politike në Kosovë për asgjë ...