Postet nga: Çmimet

Naftëtarët i bëjnë thirrje Qeverisë të marrë masa për “çrregullimet e çmimeve në treg”

Lidhur me problemet në sektorin e derivateve në Kosovë, Shoqata e Naftëtarëve sot më 17.05.2024 ka mbajtur tryezë diskutimi me naftëtarët e vendit.

“Dal në treg e kthehem me duar në xhepa”: A i kontrollon kush çmimet?

“Prapë janë rritur çmimet...”, thotë Hysen Sylejmani, teksa shëtit nga tezga në tezgë në Tregun e Gjelbër të Prishtinës.

Baleti Kombëtar i Kosovës fiton çmimin kryesor në festivalin "Albanian Dance Competition” në Elbasan

Baleti Kombëtar i Kosovës është shpërblyer me çmimin e parë për koreografinë më të mirë në festivalin “Albanian Dance Competition, Creativity&Interpretation”, i cili është ...

BKT Kosova fiton dy çmime prestigjioze nga “EMEA Finance” dhe “Global Finance"

Prishtinë, Kosovë - BKT Kosova është shpallur fituese e dy çmimeve prestigjioze si “Banka më e mirë 2023” nga EMEA Finance për të dytin vit radhazi, dhe si “Banka më ...

Muharrem Qena nderohet pas vdekjes me "Çmimin kombëtar për vepër jetësore" në teatër

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporti ka ndarë më 27.03.2024, çmimet vjetore për teatrin- për vitin 2023.

Gala mbrëmja përmbyllëse e ‘Flakës së Janarit’, çifti Kadare i ftuar i nderi

Edicioni i 33-të i Manifestimit mbarëkombëtar Flaka e Janarit 2024 është mbyllur të mërkurën në mbrëmje në Gjilan.

Një muaj pas afatit, MKRS ua ndau fituesve çmimin "Katarina Josipi" për vitin 2023

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka organizuar sot ceremoninë e dorëzimit të çmimeve për dramë origjinale shqipe “Katarina Josipi” për vitin 2023.

 Cilësi dhe çmime të lira në Petrol Company

Petrol Company është në krye të lojës kur bëhet fjalë për çmimet e lira të derivateve. Ky nuk është thjesht një pretendim, por një fakt i vë...