Postet nga: Bashkëpunimi

Vlerësohet bashkëpunimi i Prokurorit të Shtetit me Institutin e Bazelit për Qeverisje

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, i shoqëruar nga Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Jetish Maloku dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, ...

Këshilli Prokurorial i Kosovës do vazhdoj bashkëpunim të ngushtë me EULEX-in në disa rrafshe

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Jetish Maloku, ka pritur në takim Shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë EULEX-it, Lars-Gunnar ...

Policia e Pejës kërkon bashkëpunim për kapjen e të dyshuarit për vjedhje, grabitje e vrasje në tentativë

Besnik Azem Kurbogaj po kërkohet nga ana e Gjykatës Themelore në Pejë dhe Policisë së Rajonit të Pejës.

Thaçi: EULEX mbetet i rëndësishëm për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot U.D. shefin e EULEX-it, Bernd Thran, me të cilin bisedoi për vazhdimin e bashkëpunimit në mes të ...

Kosova mëson nga përvojat e Turqisë në shëndetësi

Për pesë javë rresht, Kosova dhe Turqia pritet të shkëmbejnë përvojat e tyre në fushën e shëndetësisë. Turqia, vazhdon të shihet si një prej ...

Ministri i Drejtësisë: Vetëm vitin e kaluar realizuam 33 ekstradime me Gjermaninë

Gjatë ditës së djeshme KALLXO.com kishte raportuar për një aksion të Policisë së Kosovës në bashkëpunim me atë të Gjermanisë dhe Prokurorinë Speciale.

Prishtinë, Prokuroria Themelore takohet me Policinë

Arrestet dhe ekzekutimi efikas i tyre, koordinimi i plotë mes prokurorëve dhe zyrtarëve policor për rastet gjatë kujdestarisë, rastet e dhunës në familje, dhe trajtimi i ...

Lluka: Kosova dhe Greqia do të rrisin bashkëpunimin ekonomik

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë takimit me Sekretarin e Përgjithshëm për çështjet ekonomike ndërkombëtare dhe bashkëpunim për zhvillim në Ministrinë e ...