Postet nga: Kufiri

Kalon ilegalisht kufirin Shqipëri-Kosovë, arrestohet

Një burrë shtetas i Shqipërisë pasi që kishte tentuar ta kaloj kufirin Shqipëri-Kosovë në mënyrë ilegale.

Shtetasi maqedonas kalon kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohet

Në pikë kufitare të Hanit të Elezit është arrestuar një shtetas shqiptar i Maqedonisë, i cili në hyrje në Republikën e Kosovës, me veturën e tij me ...

Mërgimtarët presin deri në 6 orë në Merdare

Kolona e automjeteve deri në 2 kilometra Po vazhdojnë pritjet e gjata të mërgimtarëve në Merdare, të cilët janë nisur të kthehen në vendet ku jetojnë.

Mirëpritet hapja e kufirit Kosovë - Shqipëri në pranverën e këtij viti

Republika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë po synojnë që në pranverën e këtij viti në tërësi të heqin kufirin ndërmjet dy shteteve.

Rikthehen kontrollet e dyfishta në kufirin Kosovë- Shqipëri

Përpjekjet e shqiptarëve për të kërkuar azil në Bashkimi Europian duke kaluar përmes Kosovës, kanë shtyrë policinë të rikthejë kontrollet e dyfishta në Morinë. ...

Boshnjaku kaloi ilegalisht kufirin Kosovë-Serbi

Njësitë policore në kufirin Kosovë-Serbi kanë ndaluar një veturë të cilën e drejtonte i dyshuari boshnjak, shtetas i Serbisë, i cili dyshohet se ka kaluar ilegalisht kufirin.

Thaçi: Ushtria e Kosovës do ta ruaj kufirin Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në ceremoninë rivarrimit të 158 dëshmorëve dhe heronjve në fshatin Marinë të Skenderajt tha se Ushtria Çlirimtare e Kosovës, të pamundurë...

Kufijtë etnik të komunave: Fushë Kosova kërkon fshatra të Graçanicës

Temës tejet të përfolur për korrigjim të kufijve, këto ditë i është bashkuar edhe një kërkesë për ndryshim territoresh, por kësaj radhe në ...