Postet nga: Kufiri

Policë europianë në kufirin Kosovë- Shqipëri

Në kufirin mes Kosovës e Shqipërisë janë vendosur policë të Agjencisë Europiane të Kufijve, Frontex.

Shtetasi Shqiptar Kapet në Kufi me Drogë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar dje në Pikën Kufitare në Morinë për posedim të substancave narkotike.

Pacolli: Ratifikimi i Demarkacionit Nuk Garanton Liberalizimin e Vizave

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli tha se Qeveria e Kosovës po e paraqet ratifikimin e Demarkacionit si të vetmin parakusht për liberalizimin e vizave që ...

Arrestohen për Hyrje Ilegale në Kosovë

Policia me anë të raportit të saj ditor, ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në fshatin Metergofc, orëve të mbrëmjes janë arrestuar tre persona pasi kanë ...

Shkrimtarja nga Ballkani Paralajmëron Përsëritjen e Historisë me Kufijtë

Shkrimtarja bullgare Kapka Kassabova, libri i të cilës “Kufiri: Një udhëtim në buzë të Europës” ka impresionuar thellësisht lexuesit në Britani dhe që u shfaq në ...

Ish-Polici i Malit të Zi Tregon Ku Ishte Kufiri

Banorë të Rugovës, Podgurit dhe të fshatrave të Deçanit sërish janë tubuar për ta kundërshtuar Marrëveshjen e Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Miratohet Projektligji për Mbikëqyrjen e Kufijve

Miratohet Projektligji për Mbikëqyrjen e Kufijve

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovës u miratua Projektligji për Kontrollin dhe Mbikëqyrjen ...

Rivizatimi i Kufijve në Ballkan do ta Trondiste Europën

Një nga shprehjet që të mbeten më shumë në kujtesë nga Donald Trump – rreth vendimit të SHBA për të pushtuar Irakun, e përngjason atë me “hedhjen e gurë...