Postet nga: Kufiri

Arrestohet pasi u kap duke kontrabanduar mallra nga Serbia

Policia ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë në fshatin Novosellë

Çështja e kufirit dhe klasa politike, pjesë e librit të ri të Islam Laukës

Profesori dhe diplomati, Islam Lauka u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos ikin nga Kosova, por të rrinë dhe të kontribuojnë për largimin ...

Zubin Potok, arrestohen dy serbë pasi u kapën duke kontrabanduar mallra

Policia kufitare ka njoftuar se janë arrestuar dy burra të komunitetit serb pasi që gjatë kontrollit në automjetin transportues është gjetur një sasi e pijeve të ndryshme dhe mall ushqimor ...

Presidenti 'e harron' Luginën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka tash e disa muaj që është duke përsëritur  idenë e ‘korrigjimit të kufirit’ me Serbinë  brenda dialogut me këtë shtet, ...

Kalon ilegalisht kufirin Shqipëri-Kosovë, arrestohet

Një burrë shtetas i Shqipërisë pasi që kishte tentuar ta kaloj kufirin Shqipëri-Kosovë në mënyrë ilegale.

Shtetasi maqedonas kalon kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohet

Në pikë kufitare të Hanit të Elezit është arrestuar një shtetas shqiptar i Maqedonisë, i cili në hyrje në Republikën e Kosovës, me veturën e tij me ...

Mërgimtarët presin deri në 6 orë në Merdare

Kolona e automjeteve deri në 2 kilometra Po vazhdojnë pritjet e gjata të mërgimtarëve në Merdare, të cilët janë nisur të kthehen në vendet ku jetojnë.

Mirëpritet hapja e kufirit Kosovë - Shqipëri në pranverën e këtij viti

Republika e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë po synojnë që në pranverën e këtij viti në tërësi të heqin kufirin ndërmjet dy shteteve.