Postet nga: Kufiri

Hungaria mbylli një pikë kufitare me Serbinë për shkak të migrantëve

Policia në Hungari mbylli përkohësisht një pikë kufitare me Serbinë, pasi rreth 200 migrantë, përfshirë fëmijë, u mblodhën atje dhe kërkuan të kalojnë kufirin.

Policia e kapë shokun e shoferit të Ministrisë duke vozitur 3Z

KALLXO.com ka zbuluar një komunikim  ku nënvizohet se shoferi i zëvendësministrit të MAPL-së, Bashkim Krasniqi, i kishte lejuar një miku të tij të voziste veturën ...

Para zgjedhjeve, Haradinaj i rikthehet kauzës së Çakorrit

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, sot ka vendosur lule pranë varrit të Zeqir Dreshajt, ki cili ishte kryeplaku i fshatit Kuqishtë, që shtrihet në brezin kufitar me Malin e ...

Mërgimtarët presin nga 6 orë në Merdare për të dalë nga Kosova

Pritjet e gjata afro gjashtë orë në pikat kufitare me Serbinë po vazhdojnë edhe sot.

Mërgimtarët deri në 5 orë pritje në Merdarë për t`u larguar nga Kosova

Mërgimtarët që i kanë kryer pushimet dhe po kthehen në vendet e tyre ku jetojnë në Perëndim, po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në ...

Policia e Serbisë kontrollon në detaje pjesmarrësit e festivalit 'Mirëdita, dobar dan!' - FOTO

Sot në Beograd pritet të filloj festivali 'Mirëdita, dobar dan!".

Arrestohet pasi u kap duke kontrabanduar mallra nga Serbia

Policia ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë në fshatin Novosellë

Çështja e kufirit dhe klasa politike, pjesë e librit të ri të Islam Laukës

Profesori dhe diplomati, Islam Lauka u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos ikin nga Kosova, por të rrinë dhe të kontribuojnë për largimin ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!