Postet nga: Kosovë-Shqipëri

Zv.kryeministrja viziton pikën kufitare me Shqipërinë, kërkon falje që ky kufi nuk u hap i pari

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për hapjen e kufirit, zëvendëskryeministrja nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj - Halimaj e ka vizituar pikë...

Edi Rama dhe Albin Kurti

Edi Rama dhe Albin Kurti flasin për heqjen e kufirit Kosovë - Shqipëri

Sot, në Tiranë, Albin Kurti ka zhvilluar vizitën e parë zyrtare, që prej kur e mori mandatin e kryeministrit të Kosovës.

Minxhozi: Të realizohen detyrat që në të kaluarën nuk kanë janë realizuar (VIDEO)

Ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi, pas takimit me kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanin, ka thënë se bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve duhet të jetë ...

KOSTT paguan gjysmën e kredisë për Autostradën Energjetike që ende nuk e ka shfrytëzuar

Kanë kaluar 4 vjet që kur është finalizuar dhe testuar linja interkonektive 400 kilovoltëshe mes Shqipërisë dhe Kosovës, mirëpo ajo nuk po mund të shfrytëzohet për ...

Kupa e përbashkët Kosovë- Shqipëri, në Serbi e quajnë skandal

Serbët, sa herë dëgjojnë të flitet, shkruhet apo mendohet për një bashkim të Shqipërisë më Kosovën, nuk e përjetojnë mirë. Kjo ndodh edhe në ...

Problemet mes kompanive të udhëtimit nga Shqipëria në Kosovë

Dy agjenci udhëtimi nga Shqipëria po vazhdojnë të marrin pasagjerë nga territori i Kosovës pavarësisht që nuk janë të licencuara nga Ministria e Infrastrukturës dhe ...

Sot fillon patrullimi i përbashkët policor mes Kosovës dhe Shqipërisë

Policia e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur se turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së Kosovës, gjegjësisht të Njësive ...

Eksporti i Shqipërisë në Kosovë rritet për 25 milionë euro në vitin 2019

Në kuadër të Forumit Ekonomik Mbarë-Shqiptar është thënë se në vitin 2019 eksporti i produkteve të Shqipërisë në Kosovë kap vlerën 64 milionë euro. Eksporti i produkteve ...