Postet nga: Kreshnik Gashi

Gashi tregon skemën se si u shmangen tatimeve mobil shop-et

Kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, ka shpalosur për herë të parë në publik mënyrën se si mobil shop-et po arrijnë t'u shmangen detyrimeve tatimore.

Gashi: Arsyeja pse ndërkombëtaret investojnë në ATK dhe Doganë është parandalimi i shpëlarjes së parave

Sonte në emisionin e KALLXO.com po debatohet për Administratën Tatimore të Kosovës. Në këtë emision po shpalosen gjetjet e monitorimit të ATK-së gjatë vitit 2020.

Vjosa Osmani komenton shkarkimin e drejtorit të AKI-së

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani,  në emisionin “Ilva Now” në "Euronews Albania", ka komentuar kërkesën e kryeministri të Kosovës, Avdullah Hoti, për lirimin nga detyra të ...

Kush është Kreshnik Gashi, drejtori i AKI-së, që u shkarkua sot?

Në fund të vitit të kaluar, Kreshnik Gashi ishte emëruar shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Në krye të Inteligjencës, Gashi erdhi nga nga pozita e ...

Shkarkimi i shefit të AKI-së, pika ku pajtohen Vjosa Osmani e Avdullah Hoti

Gjatë ditës së sotme Kryeministri Hoti ka kërkuar lirimin nga detyra të drejtorit të AKI-së, Kreshnik Gashi.

Zyra e Kryeministrit nuk flet për arsyet e kërkesës për lirim nga detyra të Shefit të AKI-së

Kryeministri Avdullah Hoti sot ka kërkuar lirimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashit.

Drejtori i AKI-së i tha sot Komisionit Parlamentar se ka takim me kryeministrin Hoti

Gjatë ditës së sotme ka qenë e paraparë që Drejtori i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Kreshnik Gashi të raportoj sërish para Komisionit për Mbikëqyrjen e ...

Kryeministri kërkon largimin e Drejtorit të AKI

Kryeministri Hoti ka kërkuar lirimin nga detyra të Drejtorit të AKI, Kreshnik Gashit.