Postet nga: konkursi

Kërcënohet drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi

Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, është kërcënuar gjatë natës së sontme në Prishtinë.

Agjencia e Statistikave të Kosovës shkel kriteret e konkursit, anulohet konkursi

L.H., kandidate e cila kishte konkurruar në Agjencinë e Statistikave të Kosovës, në konkursin e shpallur me 13 shtator 2018, për pozitën zyrtar i lartë i regjistrit të ...

Universiteti i Mitrovicës në gjyq shkaku i një konkursi të kontestuar

Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë ka dështuar të mbahet gjykimi në rastin ku Universitetit i Mitrovicës “Isa Boletini” është palë e paditur në kontestin për anulim ...

Ankesat e kandidatëve, lënë pa drejtorë disa klinika në QKUK

Zgjedhja e drejtorëve të klinikave në Qendrën Klinike Universitare ka muaj që ka filluar, por ky proces nuk ka shkuar pa probleme.

ShBA: Një tjetër grua akuzon kandidatin për Gjykatën Supreme për sjellje të keqe seksuale

Vetëm disa orë pasi, Christine Blasey Ford, kishte pranuar të dëshmojë para Komitetit të Senatit rreth akuzave që ka bërë kundër Brett Kavanaugh, të nominuarit të ...

Deri të premtën publikohen rezultatet nga konkursi i policisë

Emrat e kandidatëve të cilët do të marrin pjesë në testimin me shkrim për tu bërë pjesëtarë të Policisë së Kosovës do të publikohen ...

Lista e kandidatëve të suksesshëm për gjykatës (DOKUMENT)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka publikuar listat e kandidatëve të suksesshëm në testin me shkrim për gjykatës të rinj.

'Akrobacioni' i konkurseve për arsimtarë në Gjilan

Shpallja dhe anulimi i dyfishtë i konkurseve për mësimdhënës në Komunën e Gjilanit kanë ngritur ankesa për parregullsi.