Postet nga: flaka e janarit

Anulohen dy çmimet e ndara në manifestimin “Flaka e Janarit”

Dy çmimet e ndara të Manifestimin “Flaka e Janarit” janë anuluar pasi është verifikuar se dy shkrimet kanë qenë të publikuara më parë duke zhvlerësuar anonimitetin.

Nesër në Gjilan mbahet akademia përkujtimore për presidentin Rugova

Nën përkujdesjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, nesër ( e enjte), duke filluar nga ora 14:00, në Teatrin e Qytetit në Gjilan mbahet akademia përkujtimore për ...

“Flaka e Janarit” hyn në listën e trashëgimisë shpirtërore

Në vigjilje të 30-vjetorit të manifestimit kulturor “Flaka e Janarit 2021”, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ia ka dorëzuar vendimin kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, pë...

Mbyllet sot në Gjilan ‘Flaka e Janarit 2020’

Me mbajtjen e orës letrare “Pena e flakës” dhe Festivalin e muzikës popullore “Fest flaka” mbyllet sot në Gjilan edicioni i 29-të i Manifestimit shumëkulturorë mbarë...

Të shtunën nis edicioni i 29-të i ‘Flakës së Janarit’ në Gjilan

Të shtunën, më 11 janar 2020, nis në Gjilan edicioni i 29-të i manifestimit shumëkulturorë mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2020”, me nderimet për dëshmorët e qytetit ...

Gjilan, nesër nis Festivali i Dramës Shqipe ‘Talia e Flakës 2019’

Më shfaqjen e komedisë së Teatrit Kombëtar të Kosovës, “I ligu për mend” me regji të Altin Bashës do të nisë nesër, më 23 janar 2019,  edicioni ...

Gjilan, nis edicioni i 28-të i Manifestimit ‘Flaka e Janarit’

Me organizimin e 'Akademisë së Flakës' e cila mbahet në ora 16:00 në Teatrin e Qytetit dhe 'Panelit të Flakës' në ora 17:00, që hapet në Galerinë e qytetit do ...

Sali Musliu, Fiton Çmimin Blerës të ‘Penelit të Flakës’

Piktori gjilanas, Sali Musliu, që jeton e vepron në Gjermani, është fitues i Çmimit Blerës të “Penelit të Flakës”.