Postet nga: komuna e vushtrrisë

Rezultatet e fundit për Vushtrrinë

Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në komunën e Vushtrrisë do të shkojnë në balotazh Ferit Idrizi i PDK-së dhe kandidati i ...

Vushtrri, vdes një person pasi dyshohet se u plagos me armë zjarri

Një person ka vdekur në fshatin Stanovc i Epërm të komunës së Vushtrrisë, pasi dyshohet se aksidentalisht është vetplagosur me armë zjarri.

Konflikti MD vs Komunë, e lë Vushtrrinë pa stacion të autobusëve

Qyteti më i vjetër në Kosovë, Vushtrria vazhdon të jetë pa një stacion të autobusëve të cilën qytetarët do të mund të shfrytëzonin.

Konkursi për mësimdhënës, kandidatja padit Drejtorinë e Arsimit të Vushtrrisë

Një konkurs i shpallur në muajin mars për mësimdhënëse të gjuhës angleze në dy shkolla të Komunës së udhëhequr nga Xhafer Tahiri ka ...

Asamblisti i Vetëvendosjes në Vushtrri thotë se Xhafer Tahiri e ka kërcënuar dhe ka tentuar ta sulmojë

Asamblisti i Vetëvendosjes në Komunën e Vushtrrisë, Ymer Haradinaj, po pretendon se kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, e ka kërcënuar dhe ka tentuar ta ...

Xhafer Tahiri kallxon se sa para i shpenzoi gjatë kësaj jave

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri po vazhdon të bëjë publike shpenzimet për çdo javë që nga marrja e mandatit.

Vushtrria pa staf zëvendësues për mësueset dhe edukatoret shtatzëna

21 mësimdhënëse shtatzëna në Komunën e Vushtrrisë janë duke vazhduar punën nëpër shkolla dhe në çerdhen publike, përkundër vendimit të Qeverisë ...

Komuna e Vushtrrisë oborret e institucioneve i shndërron në parkingje për mërgimtarët

Komuna e Vushtrrisë ka njoftuar se oborri i Shtëpisë së Kulturës dhe parkingu i Muzeut të Qytetit nga data 1 qershor e deri më 1 shtator do të jenë në ...