Postet nga: komuna e vushtrrisë

Konkursi për mësimdhënës, kandidatja padit Drejtorinë e Arsimit të Vushtrrisë

Një konkurs i shpallur në muajin mars për mësimdhënëse të gjuhës angleze në dy shkolla të Komunës së udhëhequr nga Xhafer Tahiri ka ...

Asamblisti i Vetëvendosjes në Vushtrri thotë se Xhafer Tahiri e ka kërcënuar dhe ka tentuar ta sulmojë

Asamblisti i Vetëvendosjes në Komunën e Vushtrrisë, Ymer Haradinaj, po pretendon se kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, e ka kërcënuar dhe ka tentuar ta ...

Xhafer Tahiri kallxon se sa para i shpenzoi gjatë kësaj jave

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri po vazhdon të bëjë publike shpenzimet për çdo javë që nga marrja e mandatit.

Vushtrria pa staf zëvendësues për mësueset dhe edukatoret shtatzëna

21 mësimdhënëse shtatzëna në Komunën e Vushtrrisë janë duke vazhduar punën nëpër shkolla dhe në çerdhen publike, përkundër vendimit të Qeverisë ...

Komuna e Vushtrrisë oborret e institucioneve i shndërron në parkingje për mërgimtarët

Komuna e Vushtrrisë ka njoftuar se oborri i Shtëpisë së Kulturës dhe parkingu i Muzeut të Qytetit nga data 1 qershor e deri më 1 shtator do të jenë në ...

Xhafer Tahiri këtë javë shpenzoi 246 euro

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri po vazhdon të bëjë publike shpenzimet e tij për çdo javë që nga marrja e mandatit.

Pavarësisht ndaljes së punimeve, vendosen skele rreth objektit të ish Gjykatës në Vushtrri

Në orët e para të mëngjesit dje në Vushtrri kishte filluar rrënimi i objektit të ish Gjykatës. Punimet ishin ndalur nga Policia e Kosovës pasi ...

Arkitekti nga Vushtrria tregon si e ndali rrënimin e ish-objektit të Gjykatës

Arkitekti dhe pjesëtari i shoqërisë civile, Bledian Salihu, ka dhënë detaje për KALLXO.com se si ka ndodhur sot tentimi për rrënimin e objektit ...