Postet nga: Dekorimi i qytetit

Komuna e Prishtinës nis dekorimin e qytetit, njofton për rrugën që do mbyllet nga 26 nëntori deri më 8 janar

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se po fillon përgatitjet për dekorimin e qytetit. Sipas Komunës, rruga “Xhorxh Bush”, duke nisur nga udhëkryqi i rrugës “...

Pat a s’pat rrymë, Komuna e Prizrenit ndan 40 mijë euro për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit

Ndonëse nga institucionet qendrore po paralajmërohet se gjatë muajve të dimrit vendi mund të përballet me mungesë të rrymës, institucione të nivelit lokal po përgatiten ...

Prishtina nënshkruan kontratë për dekorimin e qytetit për festa

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar sot kontratë në vlerë 100 mijë për dekorimin e qytetit për festa.

Prishtina fillon dekorimin e qytetit për fundvit, kështu pritet të duken sheshet kryesore

Komuna e Prishtinës këtë javë ka filluar procedurat për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit.

Drenas Sheshi

Shuma që komuna e Ramiz Lladrovcit planifikon të shpenzojë për dekorimin e qytetit

Me rastin e festave të fundvitit, Komunat e Kosovës filluar kanë filluar procedurat e tenderimit për të stolisur sheshet e qyteteve.

AAK: Mosdekorimi i Pejës - veprim skandaloz dhe fyerje për qytetarët

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë ka reaguar ndaj vendimit të Komunës për të mos e dekoruar qytetin në prag të ...