Postet nga: Komuna e Pejës

Muhaxheri arsyetohet për ndejën në Rugovë gjatë orës policore: Më kanë thirrë me pi kafe

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, ditë më parë ishte parë në një ndejë private në Rugovë, në kohën kur në Pejë dhe në shumë qytete ...

Gazmend Muhaxheri në ndejë me muzikë live në kohën kur Peja është në karantinë

Të premten pasdite, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 18 komuna të vendit kanë hyrë në zonën e kuqe apo rajone që konsiderohen me rrezik të lartë të infektimit ...

Kuçi i përgjigjet Muhaxherit për projektin ‘Borea’: Nuk e kam ndalë asnjë projekt

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi i është përgjigjur deklarimeve të kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri në emisionin Jeta në Komunë, i cili pati thënë ...

Arrestohet një grua për kërcënim ndaj Gazmend Muhaxherit

Të shtunën pasdite, kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri kishte pranuar një kërcenim përmes rrjeteve sociale.

VV-Pejë krahason çmimet për tenderin që Komuna e Pejës ia dha Ramiz Kelmendit

Në prill të këtij viti, Komuna e Pejës dha një tender në vlerë prej afro 100 mijë euro për blerjen e ushqimeve për familjet në nevojë.

Ambientalisti publikon foto të oborrit pasi Gazmend Muhaxheri i tha se nuk ka mbjellur pemë

Ambientlisti nga Peja, Xhevdet Belegu ia ka reaguar kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri, pasi ky i fundit në emisionin “Jeta në Komunë” tha se Belegu nuk ka pemë të ...

AAK-ja cakton kandidatin për kryetar të Pejës 10 muaj para zgjedhjeve

Kryetari i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka njoftuar se partia e tij ka nominuar Arbër Grabovcin kandidat për kryetar të ardhshë...

OVL e UÇK-së në Pejë i reagon Gazmend Muhaxherit pas deklaratës në emisionin "Jeta në Komunë"

Një deklaratë e kryetari të Pejës mbrëmë në emisionin “Jeta në Komunë” derisa fliste për kushtet në njërën prej shkollave të Pejës, ka nxitur ...