Postet nga: Komuna e Pejës

Komuna e Pejës bën thirrje që të kufizohen lëvizjet me vetura, shkak pastrimi i rrugëve

Komuna e Pejës iu ka bërë thirrje qytetarëve që nga sot t'i kufizojnë maksimalisht lëvizjet me vetura nëpër rrugët e qytetit.

Viktimat nga vërshimet, sot ditë zie në Pejë

Komuna e Pejës ka shpallur të hënën, 26 qershorin, ditë zie në nderim të viktimave që humbën jetën si pasojë e vërshimeve, të shtunën.

Abdixhiku iu bënë thirrje institucioneve qendrore të mobilizohen, pas vërshimeve në Pejë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka reaguar pas humbjes të jetës së nënës dhe fëmijës së saj 5 vjeçar si ...

Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim jep detaje për gjendjen aktuale në Pejë

Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Pejës, Gëzim Gashi, ka thënë se vërshimet kanë shkaktuar dëme të mëdha në ...

Reagon Muhaxheri: Jam i tronditur, ekipet tona janë në teren

Ka reaguar kryetari i komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, pas vërshimeve që goditën këtë komunë dhe shkaktuan dy viktima.

Mehaj: FSK në gjendje gatishmërie për të reaguar pas vërshimeve në Pejë

Vërshimet e mbrëmjes së 23 qershorit në Pejë përfunduan me fatalitet, një fëmijë mbeti i vdekur e deri më tani është konfirmuar që edhe dy persona të ...

Vërshimet në Pejë, flasin nga komuna

Një fëmijë ka vdekur, një person tjetër është raportuar i zhdukur e dy të tjerë janë të lënduar si pasojë e vërshimeve që erdhën pas ...

Komuna e Pejës në vitin 2022 krijoi shpenzime shtesë si pasojë e pagesave me vonesë

Zyra Kombëtare e Auditorit ka gjetur se Komuna e Pejës gjatë vitit 2022 ka krijuar shpenzime shtesë (interesi) si rezultat i vendimeve gjyqësore /përmbarimore në vlerë 275,239 euro.