Postet nga: komisioni hetimor

LVV thotë se Selmanaj i LDK-së nuk mund të drejtojë Komisionin hetimor për energjinë

Deputeti nga radhët e LVV-së dhe njëherit kryetar i Komisionit për Legjislacion, Adnan Rrustemi ka thënë se nuk ka grup tjetër parlamentar për drejtuar ...

PDK fton të gjithë deputetët që ta mbështesin formimin e Komisionit Hetimor për energjinë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kërkuar nga të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që të mbështesin formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për ...

Opozita: Nuk do të votojmë në Kuvend deri në formimin e komisionit hetimor

Partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës sot kanë shprehur qëndrimet e tyre për pjesëmarrje në aktivitetet e ...

Kuvendi mban seancë më 28 prill, opozita insiston në formimin e komisionit hetimor për energjinë

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet më 28 prill. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme.

Bojkoti i opozitës dhe ndikimi në punën parlamentare 

Partitë parlamentare opozitare e kanë kushtëzuar pjesëmarrjen në votime në Kuvendin e Kosovës, me formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ...

AAK: Nuk marrim pjesë në votime pa u themeluar Komisioni hetimor për menaxhimin e krizës me energjinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është deklaruar sot në lidhje me dështimin e formimit të Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin ...

Nuk formohet komisioni hetimor për krizën energjetike, opozita lëshon sallën

Me pjesëmarrjen e vetëm 33 deputetëve në votim, nuk ka kaluar mocioni procedural për të futur në rend të ditës formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur ...

Seanca nis me 'përplasje', opozita kërkon formimin e Komisionit hetimor për krizën energjetike

Vazhdimi i sencës plenare të Kuvendit Kosovës e cila ka filluar me përplasje mes pozitës dhe opozitës pasi këta të fundit kanë kërkuar ...