Postet nga: koeficienti

Paga e ambasadorit dhe anëtarëve të shërbimit të jashtëm me koeficientin e ri

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot vlerën e koeficientit për pagat në sektorin publik në vend. Siç njoftoi shefi i ekzekutivit Albin Kurti, ai do të jetë 105 ...

Këshilli Prokurorial të pakënaqur me koeficientin për paga

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka kundërshtuar koeficientin për paga, të caktuar nga Qeveria e Kosovës.

Kryeministri Kurti: Me sistem të ri të pagave ka barazi dhe ndershmëri në mes të kategorive

Kryeministri Albin Kurti përmes një postimi në “Facebook” ka thënë se me sistem të ri të pagave dhe vlera të reja nuk do të ketë më stagnim të ...

Opozita të revoltuar për caktimin e koeficientit për pagat, bojkotojnë seancën e Kuvendit

Tri partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë bojkotuar seancën e sotme të Kuvendit, ...

Këto do të jenë pagat në shëndetësi sipas koeficientit të ri

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, është bërë me dije se vlera e koeficientit për pagat në sektorin publik këtë vit do të jetë 105 ...

Paga e ministrit dhe zëvendës ministirit me koeficientin e ri

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri i vendit ka njoftuar se vlera e koeficientit për pagat në sektorin publik këtë vit do të jetë 105 ...

Abdixhiku: Koeficienti i zbrazjes së Kosovës!

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas publikimit të vlerës së koeficientit për ligjin e pagave në sektorin publik, i cili do të ...

Paga e deputetëve të Kuvendit të Kosovës sipas koeficientit 105 euro

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se vlera e koeficientit për pagat në sektorin publik këtë vit do të jetë 105 ...