Postet nga: Ambasadori

Roja në ambasadën britanike që spiunoi për Rusinë dënohet me 13 vjet burgim

Një person që i kishte dhënë Rusisë informacione jashtëzakonisht të ndjeshme, teksa po punonte si roje në ambasadën britanike në Berlin, është dënuar me 13 vjet e 2 ...

Paga e ambasadorit dhe anëtarëve të shërbimit të jashtëm me koeficientin e ri

Qeveria e Kosovës ka publikuar sot vlerën e koeficientit për pagat në sektorin publik në vend. Siç njoftoi shefi i ekzekutivit Albin Kurti, ai do të jetë 105 ...

PSD vendos në Ministrinë e Jashtme 'flamuj me 500 euro' me fytyrën e Martin Berishajt

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur një aksion simbolik ndaj aferës së ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Gërvalla i konsideron 'spekulim të mediave' raportimet për ambsadorin Berishaj

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon ka refuzuar të flasë për rastin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj i cili është ...

Ambasadori gjerman pyetet në Komision parlamentar për propozimin franko-gjerman rreth dialogut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra ka kërkuar përgjigje nga ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde se si qëndron propozimi gjermano-francez lidhur me procesin e dialogut mes ...

Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri Suedisë, Jonas Westerlund

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund.

Mbyllet për media takimi i ambasadorit të ShBA-së me Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Takimi i Ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, po mbahet i mbyllur për media.

Florian Qehaja merr detyrën e ambasadorit në Maqedoninë e Veriut

Florian Qehaja sot ka marr detyrën e ambasadorit të Republikës së Kosovës në Maqedoninë e Veriut.