Postet nga: Istog

Nëna nga Istogu ndërhyn në mosmarrëveshjen e djalit të saj, dyshohet se e sulmoi një person

Një nënë nga Banja e Istogut është arrestuar dje, pasi kishte ndërhyrë në një mosmarrëveshje ndërmjet djalit të saj të mitur dhe një personi tjetër.

Istog, nëna raporton zhdukjen e vajzës së mitur

Një grua nga Istogu ka raportuar se vajza e saj e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Istog – Ndërrohet kryesuesi i Asamblesë vetëm 1 muaj pas votimit

Kryesuesja e Kuvendit Komunal në Istog, Fjolla Ukaj nga AAK është shkarkuar më 9 shkurt të këtij viti, vetëm një muaj pasi kishte marrë detyrën.

Katër persona përfshihen në një përleshje, policia i arreston dy prej tyre

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë dhe një grua në fshatin Istog i Poshtëm nën dyshimin se janë përfshirë në një përleshje me dy ...

Istog, gjenden 38.7 gr substancë narkotike në afërsi të një shkolle

Një person nga Istogu ka raportuar në Policinë e Kosovë, se në afërsi të shkollës së fshatit kishte gjetur një kavanoz të mbushur me substancë narkotike të llojit ...

Pamjet e nxënësve duke dëmtuar inventarin e shkollës në Istog, sipas drejtorisë së Gjimnazit 'Haxhi Zeka' janë të para dy viteve

Një video ku shihen disa nxënës të Shkollës e Mesme të Lartë “Haxhi Zeka” në Istog ka qarkulluar gjatë ditës së sotme në media online. Në ...

Institucioni parashkollor në Istog kalon në mësim online

Komuna e Istogut ka njoftuar se kopshti IEAP “Gëzimi ynë” kalon në mësim online.

Burri i raporton në Polici dy të dyshuar për shantazh ndaj bashkëshortes së tij

Një burrë në Istog ka raportuar në Policinë e Kosovës, dy persona të cilët dyshohet që janë duke e shantazhuar në vazhdimësi me publikimin e disa fotografive ...