Postet nga: Istog

Arrestohet i dyshuari për një vepër penale, i konfiskohen armë e narkotik

Është arrestuar një person me inicialet B.S me prejardhje nga Komuna e Istogut, gjatë mbrëmjes së djeshme në banesën e tij në Fushë-Kosovë, i cili dyshohet ...

Gjashtë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në vend.

I infektuari me COVID-19 shkon për vaksinim, gjobitet me 500 euro nga Policia

Policia e Kosovës në Istog ka gjobitur një person, pasi i infektuar me COVID-19, kishte shkuar për vaksinim, duke mos u përmbajtur rregullave ligjore për mbyllje.

Istog, qytetari e raporton në Polici zhdukjen e vëllait

Të enjten një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se vëllai i tij ka dal nga shtëpia më 2 korrik të këtij viti dhe vendndodhja e ...

Vetëvendosje synon Istogun me Agron Avdiajn

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Istogut, sot ka kandiduar Agron Avdiajn për kryetar të kësaj komune.

Dreshaj i AAK-së viziton LVV-në në Istog: Do të ishte kënaqësi bashkëpunimi mes dy partive

Gani Dreshaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka vizituar qendrën e Lëvizjes Vetëvendosje në Istog.

FOTO: Istog, shpërthen zjarri në deponinë gjigante të bërllokut ku ka edhe kafshë të ngordhura

Banorë të fshatrave të Istogut janë duke përjetuar momente të tmerrshme. Kjo për shkak të kundërmimit dhe tymit që vjen nga deponia gjigante e mbeturinave në fshatin ...

Gjendet e vdekur një grua në Istog