Postet nga: Banjë

Tentoi të kontrabandojë naftë, arrestohet - FOTO

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në fshatin Banjë të Zubin Potokut, pasi i njëjti ka tentuar ta kalojë ilegalisht kufirin Kosovë - Serbi dhe të ...

Pak vota për Fatmir Limajn në katundin e tij

Në vendlindjen e Fatmir Limajt, në fshatin Banjë të Malishevës, koalicioni Nisma-AKR-PD, ka marrë mbi 50 për qind të votave.

Vrasja e Skender Limajt në Banjë të Malishevës, nis rigjykimi

Në tri seanca Prokuroria Speciale dhe pesë mbrojtësit e të akuzuarve, nuk po merreshin vesh rreth aktgjykimit të Gjykatës Supreme, e cila e kishte kthyer rastin në rigjykim ...

Pas raportimit të KALLXO.com mbyllet gropa e rrezikshme në Banjë

Një gropë goxha e madhe, e mbushur me ujë, e cila paraqiste rrezik potencial për banorët e Banjës së Malishevës, është mbyllur gjatë ditës së ...

FOTO: Banorët e Banjës rrezikohen nga gropa me ujë

Një qytetar i fshatit Banjë të Malishevës paralajmëron për rrezikun me të cilin përballen banorët e fshatit, sidomos fëmijët.

VIDEO – Tensione Mes Nisma-s dhe PDK-së në Malishevë

Nisma për Kosovën, dega në Malishevë, është ankuar për presion ndaj kryetarit të Komisionit Komunal Zgjedhor (KKZ) nga ana e PDK-së.

Arrestohen Dy të Dyshuar për Vjedhje në Istog

Policia Rajonale e Pejës, përkatësisht Stacioni Policor në Istog, ka arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të kryera në ketë rajon. A. E. (1996) dhe V. ...