Postet nga: Inspektorët

Gjykimi i ish-inspektorëve të Prishtinës, mungon një avokat, nuk mbahet seanca

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-inspektorit të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti, i cili po akuzohet për ...

Sindikata e punëtorëve të AAC-së: Drejtori i Përgjithshëm po rrezikon kapacitetet humane mbikëqyrëse

Sindikata e Punëtorëve të Autoritetit të Aviacionit Civil përmes një komunikate për media kanë thënë se drejtori i përgjithshëm Bujar Ejupi po rrezikon ...

Doganierë, inspektorë dhe policë hetues do të obligohen të deklarojnë pasurinë

Doganierë, policë hetues, profesor, mjekë dhe inspektorë nga e gjithë Kosova së shpejti do të kenë punë me Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK).

Nuk iu vendos çmim vajit, inspektorët në Mitrovicë dënojnë me 500 euro shitësit

Inspektorët e tregut në Mitrovicë kanë dënuar me 500 euro gjobë një subjekt afarist pasi nuk i kishte vendosur çmim të shitjes, produktit ushqimor, vajit.

Paralajmërimi i rrejshëm i rritjes së çmimeve nga bizneset dënohet me burg

Paralajmërimet e vazhdueshme për rritjen e çmimit të produkteve esenciale kanë përhapur panik në mesin e qytetarëve.

AUV dhe Policia gjobisin dhe mbyllin biznese që nuk respektuan masat anti-COVID-19

Inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës (AUV) bashkë me Policinë e Kosovës kanë gjobitur 35 biznese për shkak të shkeljes së masave kundër COVID-19.

Arrestohen 5 persona dhe shqiptohen 15 gjoba në një klub nate në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona në një klub nate në Gërlicë të Ferizajt, i cili ishte duke punuar në kundërshtim me masat anti-COVID si dhe ...

Arsyetimi i pronarëve të bizneseve para ATK-së për mosregjistrimin e punëtorëve

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohen pamje të aksionit të Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) kundër bizneseve me punëtorë pa kontrata.