Postet nga: faton peci

Kurti takohet me partnerët e koalicionit qeverisës, diskutojnë për zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një darkë pune me partnerët e koalicionit qeverisës, përkatësisht me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, Donika Gërvalla ...

Inspeksioni i Prishtinës i përgjigjet ministrit të Bujqësisë

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës ka reaguar të enjten më 21.03.2024 pas shkrimit të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci se po përballen me sabotim nga ...

AAK pajtohet me kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë për shkëputjen e kontratës për zyret në Prishtinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij është pajtuar me kërkesën e Ministrisë së Bujqësisë, për shkëputjen e kontratës ...

Ministria e Bujqësisë i jep 180 ditë afat AAK-së që ta lirojë objektin në Prishtinë

Ministria e Bujqësisë, përmes ushtrueses së detyrës së Sekretares së Përgjithshme, Venera Çerkini, e ka njoftuar Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ...

Ministrisë së Bujqësisë i kthehet prona të cilën e shfrytëzonte një pompë e derivateve

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci e ka cilësuar si "fitore të radhës kundër zhvatësve", vendimin e Shkallës së dytë të ...

Ministri Peci thotë se Ministria e ktheu pronësinë në pronën në vlerë afro 4 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka thënë se Ministria e Bujqësisë ka arritur ta kthejë në pronësi të saj, një pronë në Prishtinë vlera e të ...

Ministri Peci mirëpret lajmin për aktakuzën për uzurpimin e pronës së Ministrisë së tij

Prokuroria e Pejës të mërkurën ka ngritur aktakuzë përmes të cilës po akuzon Mujo Kurtajn për uzurpim të paligjshëm të pronës së ...

Drejtori fshehu aktakuzën, ministri Peci obligon punonjësit t’i dorëzojnë dokumentet për verifikim të së kaluarës kriminale

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka obliguar të gjithë punonjësit e kësaj ministrie që të dorëzojnë vërtetimet policore për verifikimin e të kaluarës ...