Postet nga: Importi

Aktakuzë ndaj 13 personave për import dhe mbajtje të paautorizuar të armëve

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar më 29.04.2024 se ka ngritur aktakuzë ndaj 13 personave për vepra të ndryshme penale që ndërlidhen me import të armëve dhe mbajtje ...

Hoti e akuzon Kurtin për shtrembërim të të dhënave për importet dhe eksportet

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti për shtrembërim të të dhënave për importet dhe eksportet në Kosovë.

Dosja e Prokurorisë, si u grabitën mbi 996 mijë euro nga automjeti që i transportonte ato

Prokuroria e Gjilanit të enjten më datë 14.03.2024 ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër 6 personave me inicialet D. G., M. L., K. Xh., A. B., V. S. dhe N. ...

Investimet direkte në Kosovë deri në gusht 2023, arritën në 514 milionë euro

Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka bërë të ditur se investimet direkte në Kosovë deri në muajin gusht të 2023-ës kanë arritur në 514 milionë euro.

Polonia, Hungaria dhe Sllovakia vendosin kufizime mbi importet e grurit ukrainas

Polonia, Sllovakia dhe Hungaria vendosën kufizime mbi importet e grurit ukrainas, njoftuan qeveritë e këtyre vendeve të premten, pasi Komisioni Evropian vendosi të mos zgjasë një ndalim që ...

Hiqet ndalesat për importit e koncentratit për shpezë dhe kafshë nga Serbia

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka marrë vendim për ndërprerjen e masës mbrojtëse antidamping mbi sektorin e prodhimit të koncentratit për shpezë ...

Gjatë janarit eksporti i mallrave ra për 3.2% në krahasim me janarin e vitit 2022

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin janar 2023.

Nga cilat vende importoi dhe eksportoi më së shumti Kosova në janar?

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat e fundit lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin janar 2023.