Postet nga: drithërat

Nisen dy anije të tjera nga Ukraina me produkte bujqësore

Dy anije të tjera që transportonin mallra bujqësore janë nisur nga portet ukrainase të Detit të Zi, duke e çuar në 10 numrin e anijeve që janë nisur javën ...

Kremlini: Zhbllokimi i eksporteve të drithërave është shumë i rëndësishëm

Kremlini tha të premten se është “shumë e rëndësishme” që të zhbllokohen eksportet, teksa Kievi dhe Moska pritet të arrijnë një marrëveshje që do të ndihmojë në ...

Gjermania planifikon të transportojë me trena drithërat ukrainase

Hekurudha kombëtare gjermane, Deutsche Bahn, planifikon që të nisë shërbimet e trenave të mallrave për të transportuar eksportet e drithërave ukrainase në portet gjermane, që më ...

Gjermania planifikon të transportojë me trena drithërat ukrainase

Hekurudha kombëtare gjermane, Deutsche Bahn, planifikon që të nisë shërbimet e trenave të mallrave për të transportuar eksportet e drithërave ukrainase në portet gjermane, që më ...

Delegacionet e Rusisë, Ukrainës dhe Turqisë do të takohen për eksportet e drithit

Delegacionet ushtarake nga Rusia, Ukraina dhe Turqia do të takohen me përfaqësuesit e Kombeve të Bashkuara më 13 korrik për të diskutuar për eksportin e sigurt të ...

Ministria e Bujqësisë: Sivjet 33 % më shumë sipërfaqe të mbjella me drithëra, nuk duhet të rriten çmimet

Ministria e Bujqësisë ka njoftuar se në Kosovë sivjet sipërfaqja e mbjellë me drithëra është për 33,04 për qind në krahasim me vitin paraprak.

Kievi: Po hasim vështirësi në eksportimin e drithërave përmes Polonisë dhe Rumanisë

Ukraina ka krijuar dy korridore përmes Polonisë dhe Rumanisë për të eksportuar drithëra e shmangur një krizë globale ushqimore, por procesi po has në pengesa, të cilat ...

Ukraina kërkon ndihmën e OKB-së për eksportet e drithërave

Ukraina po punon me partnerët ndërkombëtarë për të krijuar një mision të mbështetur nga Kombet e Bashkuara, për të rikthyer eksportet e drithërave ...