Postet nga: haxhi millaku

Gjykimi i ekzaminuesit të Patentë Shoferëve, publikohen video-incizimet që sipas Prokurorisë tregojnë momentin inkriminues

Në seancën e sotme ndaj ekzaminuesit të Qendrës për Patentë Shoferë në Prishtinë, Gëzim Kryeziu, i cili po akuzohet për keqpërdorim të pozitës ...

Vrasja në ‘Bon Vivant’, pritej dëshmia e Uran Ismailit, shtyhet seanca

 

Gjakovë – Gjykimi për 63 kg drogë, rahovecasi ballafaqohet me dëshmitarët

 

Gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Skenderaj drejtë fundit

 

Rahovecasi ballafaqohet me dëshmitarët në rastin e mbi 63 kilogramëve marihuanë në garazh

Rahovecasi Habib Shehu, i akuzuar për blerje dhe shitje të mbi 63 kilogramëve marihuanë, sot në gjykatën e Gjakovës u ballafaqua me deklarata të dëshmitarëve.

E pazakontë, gjykata trajton me urgjencë akuzën për patent shofer

Gjykata e Prishtinës mund të ketë thyer sot një rekord të shpejtësisë së trajtimit të rasteve të korrupsionit.

Merr fund gjykimi për tentim vrasje në Istog, pritet vendimi i Gjykatës

Në  procesin gjyqësor kundër Luan Arifajt, i cili akuzohet për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, palët dhanë fjalën përfundimtare.

Istog, konflikti që dyshohet se ndodhi për shkak se i shtinte lopët në livadh

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar gjykimi i Luan Arifajt, i akuzuar për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, dhe i Enver Arifajt, i akuzuar ...