Postet nga: armend hamiti

Prishtinë, burrat akuzohen për tentimvrasje me veturë, sopatë e thikë

Një konflikt pronësor dyshohet se çoi në një konflikt dhe tentim vrasje.

Vrasja në fabrikën e përpunimit të mishit, eksperti: Viktima u qëllua nga afërsia

Në dëshminë e tij në gjykimin për vrasjen e Armend Kutllovcit, eksperti i balistikës, Lutfi Raci, tha se bazuar në raportin e autopsisë qitja nga arma është ...

Gjykimi për tentim vrasjen në qendër të Prishtinës

Në gjykimin ndaj Remzi Beqirit, i cili po akuzohet se kishte tentuar ta privojë nga jeta të dëmtuarin Nuhi Sopa, në një lokal në Prishtinë, mbrojtja deklaroi se në ...

Prodhuan ilegalisht pije ‘Skenderbeg’ e ‘Vodka’, dënohen 5 të akuzuarit

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin në rastin e pesë të akuzuarve për prodhim të ndaluar të pijeve alkoolike të firmave të njohura si “Skenderbeg”, “Vodka”, “Pashtrik” si ...

Burrat që synojnë Specialen

Prokuroria Speciale së shpejti do të bëhet me një drejtues të ri, pasi që kryeprokurori aktual, Reshat Millaku, do të dalë në pension më 4 prill.

Prokuroria - I dyshuari për vrasjen në kazino ende nuk është identifikuar

Mbrëmjen e kaluar një person është gjetur i vrarë në një lokal kazinoje në Lipjan.

Rrethanat e vrasjes në Lipjan, dyshohet se pati grabitje

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja rreth rastit të vrasjes që ka ndodhur në Lipjan.

Prokuroria e Kosovës Flet Për Dy Hakerët e Dyshuar, të Kërkuar Nga Amerika

Prokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Armend Hamiti, konfirmoi të enjten për KALLXO.com se dy të dyshuar për krime kibernetike të përmendur nëpër ...