Postet nga: haxhi millaku

Në fjalën përfundimtare, grupi i Arben Bashotës krahasohet me mafitë

Gjykimit të Arben Bashotës dhe dy vëllezërve Sylejman dhe Osman Bajrami, të akuzuar për krim të organizuar, detyrim dhe falsifikim të dokumenteve, i ka ardhur fundi.

Rigjykimi i ish-zyrtarëve të NLB-së, palët dhanë fjalën përfundimtare

Në gjykimin ndaj ish-zyrtarëve të bankës NLB, Burim Ademi, Ilir Kryeziu, Maliq Behluli dhe Besnik Delijaj, të cilët akuzohen se në cilësinë e personave zyrtarë, me ...

Avokatët përkrahin KGjK-në, vendimi i Odës i gabuar

Oda e Avokatëve të Kosovës, përmes një komunikate për media ka njoftuar se të gjithë avokatët e Republikës së Kosovës do të futen ...

I akuzuari për terrorizëm e pranon fajësinë

Në një nga gjykimet e rralla të mbajtura sot, Murat Dernjani, i cili po akuzohet për vepra penale që ndërlidhen me terrorizëm, e ka pranuar fajësinë.

Avokati i Sabit Gecit flet për bastisjen nga Njësia Speciale e Policisë

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është duke kryer një bastisje në një shtëpi në lagjen ‘Pejton’ në Prishtinë.

Në Gjykatë shikohen video-incizimet me pamjet e përleshjes në Drenas

Në gjykimin për përleshjen që ka ndodhur më 17 shkurt 2018, në Drenas, gjatë të cilës janë përdorur edhe armë dhe janë plagosur disa persona, janë shikuar video-incizimet ...

Prokuroria: Bajrush Morina Nesër do të ‘Dëgjohet’ në Polici

Gazetari Bajrush Morina ka ngjallur debat në opinion me një postim në profilin e tij në “Facebook” rreth asaj se kush e ka vrarë Enver Malokun.

Avokati: Veprimeve në Kuvend u Dha të Drejtë Edhe Kryeministri

Haxhi Millaku, avokati i Faton Topallit, tha sot se veprimeve për të cilat po akuzohen katër deputetët e Vetëvendosjes u dha të drejtë edhe Kryeministri Ramush ...