Postet nga: greqia

Kurti takon kryeministrin grek Mitsotakis, kryetemë forcimi i marrëdhënieve ekonomike

Në Athinë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis në pallatin Maximos.

Zelensky: Greqia do të marrë pjesë në trajnimin e pilotëve të forcave ajrore ukrainase

Të paktën dy persona janë plagosur të hënën kur pjesë të një droni ukrainas ranë mbi një shtëpi në rajonin e Moskës, sipas guvernatorit lokal. ...

Dy të vdekur ndërsa Greqia vazhdon luftën me zjarret

Qysh në orët e mëngjesit të 22 gushtit, Greqia vazhdoi luftën ndaj zjarreve në rritje, që morën jetën e dy personave dhe detyruan shumë të tjerë ...

Greqia e vazhdon luftën me zjarret midis temperaturave të larta

Zjarret e shkurreve dhe në pyje të mëdha janë duke dalë nga kontrolli në verilindje të Greqisë, për shkak të temperaturave të larta, erërave të forta dhe ...

Kryeministri grek u premton pushime falas turistëve të evakuuar

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, është zotuar se do t’iu mundësojë turistëve që u kanë ikur zjarreve në ishullin e Rodosit, një javë pushime falas atje.

Bie intensiteti i zjarreve në Greqi pas gati dy javëve

Zjarret në Greqi janë fashitur më 28 korrik pasi dy javësh të përhapjes me intensitet të lartë. Shërbimet greke të urgjencës po punojnë për të parandaluar ...

Vazhdojnë evakuimet nga zjarret e përhapura në Greqi

Autoritetet në Greqinë qendrore lëshuan urdhra evakuimi për disa komunitete të mërkurën teksa u përballën me shpërthime të reja zjarresh, të intensifikuara nga ...

Valët e të nxehtit në Evropë: Më shumë se 40 persona të vdekur

Më shumë se 40 njerëz kanë vdekur në Algjeri, Itali dhe Greqi si pasojë e zhjarreve të mëdha e të dala jashtë kontrollit të cilat po i kërcë...